Qazaxda 335 nəfər məzun tələbə adını qazanıb
2018-2019-cu tədris ilində Qazax rayonunun ümumtəhsil məktəblərini bitirən 701 məzundan 488 nəfəri ali və orta ixtisas məktəblərinə keçirilən imtahanlarda iştirak
etmək üçün sənəd verib. Həmin məzunlardan 305 nəfəri dövlət ali məktəblərinə, 14 nəfəri isə xüsusi təyinatlı ali məktəblərə qəbul olub. Cari ilin məzunlarından 319 nəfər, əvvəlki
illərin məzunlarından 16 nəfər
olmaqla cəmi 335 nəfər tələbə adını qazanıb. Rayon Təhsil Şöbəsindən GOYEZEN.AZ-a verilən məlumata əsasən məzunlardan 113 nəfəri orta ixtisas təhsil müəssisələrinə
qəbul olanlardır. Ali təhsil
müəssisələrinə daxil olan gənclərdən 15 nəfəri 600 baldan, 33 nəfəri isə 500 baldan yüksək nəticə göstərib. Həmçinin ali məktəbə qəbul
olan abituriyentlərdən 110 nəfəri Bakı Dövlət Universitetinin tələbəsi adını alıb. S/S Məktəbin adı Ad, soyad, atasının adı Qrup Topladığı
bal Qəbul
olduğu ali məktəb İxtisası 1 N.Vəliyev adına şəhər 5 nömrəli tam orta məktəb Əfəndiyeva Səma Elnur II 652 İqtisad Universiteti Maliyyə (tədris ingilis dilində) 2 M.Hüseyn
adına humanitar və təbiət fənləri üzrə məktəb-lisey Əhmədova Fidan Müşfiq IV 651 Tibb Universiteti Müalicə işi 3 V.Göşşüyev adına Çaylı kənd 1 nömrəli tam orta məktəb Carçıyev Babaxan Fuad IV 645 Tibb Universiteti Müalicə işi 4 S.Əfəndiyev adlna şəhər 1 nömrəli tam orta məktəb Bayramov Kamil Vüqar II 644 İqtisad Universiteti Maliyyə 5 S.Vurğun adına şəhər 2 nömrəli tam orta məktəb Rəhimova Sevinc Tahir I 644 Neft və Sənaye Universiteti İnformasiya
təhlükəsizliyi (tədris ingilis dilində) 6 İ.Qayıbov adına şəhər 3 nömrəli tam orta məktəb Əmrahova Ləman Mahmud IV 638 Tibb Universiteti Müalicə işi 7 Ş.Cəbiyev adına Daş Salahlı kənd 2
nömrəli tam orta məktəb Əhmədova Aişən Nəsimi III 638 Bakı Dövlət Universiteti Hüquq 8 E.Cəfərov adına Çaylı kənd 2 nömrəli tam orta məktəb Babayeva Günel Yasin II 634 Prezident yanında İdarəçilik
Akademiyası İqtisadiyyat 9 İ.Qayıbov adına şəhər 3 nömrəli tam orta məktəb Musayeva Valerya Vüqar I 626 Prezident yanında İdarəçilik Akademiyası Kompyuter elmləri 10 S.Əfəndiyev adına şəhər 1 nömrəli tam orta məktəb Hacıyev Kənan Füzuli II 625 İqtisad Universiteti İqtisadiyyat (tədris ingilis dilində) 11 S.Vurğun adına şəhər 2 nömrəli tam orta məktəb Yolçuyeva Xumar Xəqani I 616 Neft və Sənaye Universiteti İnformasiya təhlükəsizliyi 12 İ.Qayıbov adına şəhər 3 nömrəli tam orta məktəb Nəbiyev Telman İlqar II 613 İqtisad Universiteti Maliyyə 13 Canalı
kənd tam orta məktəb İsmayılov Rza Emil I 607 Fransız-Azərbaycan Universiteti (UFAZ) Kompyuter elmləri (tədris ingilis dilində) 14 S.Nəsirov adına Ürkməzli kənd tam
orta məktəb Veyisli Mətin Bəkir II 605 İqtisad Universiteti Maliyyə 15 M.Dilbazi adına Cəfərli kənd tam
orta məktəb Mustafayev Vüsal Şahin IV 600 Tibb Universiteti Müalicə işi S/S Məktəbin adı Ad, soyad, atasının adı Qrup Topladığı
bal Qəbul
olduğu ali məktəb İxtisası 1 Mehdi Hüseyn adına humanitar və təbiət fənləri üzrə
məktəb-lisey Qurbanova Sənəm Rəhim III 593 Bakı Dövlət
Universiteti Hüquq 2 Mehdi Hüseyn adına humanitar və təbiət fənləri üzrə
məktəb-lisey Alıyeva Şövkət Hüseyn I 591 Bakı Dövlət
Universiteti Komputer mühəndisliyi 3 Ş.Şahvələdov adına
Xanlıqlar kənd tam orta məktəb Əliyev Vəli Vüqar I 580 Neft və Sənaye
Universiteti Neft-qaz qurğuları
mühəndisliyi 4 S.Vurğun adına şəhər 2
nömrəli tam orta məktəb Süleymanov Tahir
Mübariz II 578 İqtisad Universiteti İqtisadiyyat 5 M.Dilbazi adına Cəfərli kənd tam orta
məktəb Yusifova Nəzrin Zaur III 572 Azərbaycan Dillər
Universiteti İngilis dili
müəllimliyi 6 Mehdi Hüseyn adına humanitar və təbiət fənləri üzrə
məktəb-lisey Yusifova Hava Əşrəf I 570 Bakı Dövlət
Universiteti Riyaziyyat 7 Ş.Çobanov adına
Ağköynək kənd tam orta məktəb Qasımova Nailə Pərvin I 568 Bakı Dövlət Universiteti (Qazax filialı) Riyaziyyat-informatika 8 Ş.Şahvələdov adına
Xanlıqlar kənd tam orta məktəb Omarov Kamil Cahid I 560 Neft və Sənaye
Universiteti Proseslərin
avtomatlaşdırılması 9 E.Cəfərov adına Çaylı
kənd 2 nömrəli kənd tam orta məktəb Tanrıverdiyeva Elmira
Amil III 559 Bakı Dövlət
Universiteti Dövlət və ictimai
münasibətlər 10 İ.Şıxlı adına Kosalar
kənd tam orta məktəb Mustafayeva Mədinə
İlqar III 558 Bakı Dövlət
Universiteti Tarix 11 S.Vurğun adına şəhər 2
nömrəli tam orta məktəb Allahmanov Toğrul
Mehman I 545 Aviasiya akademiyası Kompyuter elmləri 12 S.Əfəndiyev adına
şəhər 1 nömrəli tam orta məktəb Eyubova Nəzrin Pərviz III 555 İqtisad Universiteti Dünya iqtisadiyyatı 13 Ş.Cəbiyev adına Daş
Salahlı kənd 2 nömrəli tam orta məktəb İsmiyeva Ofelya Elçin III 554 Bakı Dövlət
Universiteti Azərbayca dili və
ədəbiyyat müəllimliyi 14 S.Vurğun adına şəhər 2
nömrəli tam orta məktəb Əfəndi Kərəm Kənan I 550 Azərbaycan Diplomatik
Akademiyası Komputer elmləri (tədris ingilis dilində) 15 S.Hacıyev adına Orta
Salahlı kənd tam orta məktəb İsgəndərli Fəridə
İsmayıl I 543 Xəzər Universiteti Riyaziyyat-informatika
müəllimliyi 16 Z.Mahmudov adına Yuxarı Salahlı kənd tam orta məktəb Qayibova Sənubər Saleh III 542 Azərbaycan Dillər
Universiteti İngilis dili 17 S.Vurğun adına şəhər 2 nömrəli tam orta məktəb Məmmədova Nigar Rövşən III 541 Bakı Dövlət Universiteti (Qazax filialı) Tarix müəllimliyi 18 F.Şamoyev adına şəhər 4 nömrəli tam orta məktəb Əliyeva Nərmin İlham III 538 Xəzər Universiteti İngilis dili 19 Ş.Cəbiyev adına Daş Salahlı kənd 2 nömrəli tam orta məktəb Allahquliyev Fərid
Rasim I 530 Azərbaycan Texniki
Universiteti İnformasiya
təhlükəsizliyi 20 Mehdi Hüseyn adına humanitar və təbiət fənləri üzrə məktəb-lisey Həsənov Xəyal Əziz III 530 Bakı Dövlət
Universiteti Sosial iş 21 N.Vəliyev adına şəhər 5 nömrəli tam orta məktəb Qəribova Mətanət Elman III 530 Azərbaycan Dillər
Universiteti İngilis dili
müəllimliyi 22 İ.Şıxlı adına Kosalar kənd tam orta məktəb Məmmədova Arifə Elvin III 522 Bakı Dövlət
Universiteti Tarix 23 Z.Mahmudov adına Yuxarı Salahlı kənd tam orta məktəb Mansurov Məsim
Məhəmməd II 519 Prezident Yanında
İdarəçilik Akademiyası Davamlı inkişafın
idarə edilməsi 24 S.Hacıyev adına Orta Salahlı kənd tam orta məktəb Şıxıyev İzzət Arif I 518 Fövqaladə Hallar
Akademiyası Yanğınsöndürmə 25 A.Kəmərli adına Kəmərli kənd tam orta məktəb Alıcanova Zülfiyyə
Fariz I 517 Azərbaycan Dövlət
Pedaqoji Universiteti Riyaziyyat 26 Aslanbəyli kənd tam orta məktəb Qurbanova Pəri Mahmud III 515 Azərbaycan Dövlət
Pedaqoji Universiteti Azərbaycan dili və
ədəbiyyatı müəllimliyi 27 S.Vurğun adına şəhər 2 nömrəli tam orta məktəb Cəfərova Aygül Elxan III 515 Azərbaycan Dövlət
Pedaqoji Universiteti Tarix müəllimliyi 28 Aslanbəyli kənd tam orta məktəb Vəliyeva Səma Sarif III 513 Azərbaycan Dövlət
Pedaqoji Universiteti Azərbaycan dili və
ədəbiyyatı müəllimliyi 29 Mehdi Hüseyn adına humanitar və təbiət fənləri üzrə məktəb-lisey Carçalova Pakizə Qalib III 511 Azərbaycan Dillər
Universiteti Tərcümə 30 Mehdi Hüseyn adına humanitar və təbiət fənləri üzrə məktəb-lisey İsmayılova Lalə Azər I 511 Bakı Dövlət
Universiteti Riyaziyyat 31 V.Göşşüyev adına Çaylı kənd 1 nömrəli tam orta məktəb Carçıyeva Könül Kabı IV 508 Azərbaycan Dövlət
Pedaqoji Universiteti Kimya-biologiya 32 S.Vurğun adına şəhər 2 nömrəli tam orta məktəb Rüstəmov Musa İmam I 506 Neft və Sənaye
Universiteti Neft-qaz qurğuları
mühəndisliyi 33 Mehdi Hüseyn adına humanitar və təbiət fənləri üzrə məktəb-lisey Sarıyev Kənan Kamran I 504 Neft və Sənaye
Universiteti Proseslərin
avtomatlaşdırılması
Qazax rayonu üzrə 2018-2019-cu tədris ilində 600 baldan yuxarı nəticə
göstərən məzunlarımız
Qazax rayonu üzrə 2018-2019-cu tədris ilində 500 baldan yuxarı nəticə
göstərən məzunlarımız
Facebook-da paylaş